استفاده پوشال در مرغداری چیست؟

مقدار پوشال لازم برای هر متر مربع سالن چیست ؟استفاده یک پوشال خوب برای سالن مرغداری چیست ؟یک پوشال خوب و مرغوب چه مشخصاتی دارد؟چه مقدار پوشال برای مرغداری تهیه کنیم ؟پوشال مرغداری در مرحله آخر حاوی چه موادی است ؟ آیا استفاده از پوشال مرغداری برای مزارع کشاورزی مفید واقع می شود؟

با وجود اینکه شیوه های متفاوت نگهداری و پرورش جوجه های گوشتی در سرتاسر جهان وجود دارد. ولی هنوز شیوه پوشال و استفاده از ریزه چوب در اغلب کشورها و بویژه در ایران بر سایر شیوه ها الویت دارد.

در سامانه یا شیوه پوشال پوشالی ( Litter floor ) ، جوجه ها از زمان تولید تا رسیدن به وزن کشتار در کف سالن نگهداری و پرورش داده میشوند. مواد یا متریالی که در این شیوه استفاده می شود اکثرا ریزه چوب می باشد هرچند که در برخی از مناطق از کاه و یا علف خشک نیز استفاده می گردد. حتما باید بدانیم که وظیفه یک پوشال مرغوب و خوب در مرغداری چیست ؟

پوشال مرغوب و مناسب سه وظیفه مهم را در مرغداری بر عهده دارد :

وظیفه اول پوشال مرغداری : جذب رطوبت موجود در فضله جوجه ها ، به همان صورت که میدانید پرندگان مدفوع و ادرار را به صورت یک جا و مخلوط دفع می کنند در نتیجه فضله پرندگان دارای رطوبت است . یک پوشال مرغوب در کنار تهویه مناسب باید بتواند رطوبت حاصل از فضله پرندگان را جذب کند.

وظیفه دوم پوشال مرغداری : از وارد شدن ضربه به کف پای جوجه ها جلوگیری کند: این وظیفه مخصوصا در روزهای اول پرورش بسیار اهمیت دارد چراکه جوجه ها در روزهای اول بسیار پر تحرکت می باشند و تمایل به دویدن بسیار دارند. در نتیجه ایجاد یک پوشال مناسب برای کف پای جوجه ها بسیار اهمیت دارد.

وظیفه سوم پوشال مرغداری : ایجاد یک عایق حرارتی : جوجه ها رو روزها نخست تولد نمیتوانند دمای بدن خود را به خوبی تنظیم کنند و در نتیجه به تغییرات دمایی بسیار واکنش نشان می دهند. برخورد جوجه ها با کف سرد سالن میتواند زمینه ساز بسیاری از بیماری های آن ها باشد.  مشکلات کلیوی ، مدفوع چسبناک و یا گاز دار و بیماری های تنفسی میتواند از نتایج کافی نبودن پوشال و یا تماس جوجه ها با کف سرد سالن باشد.

حال بابد بدانیم که پوشال خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک پوشال خوب باید بتواند هر سه وظیفه فوق را به خوبی انجام بدهد برای این کار باید خصوصیات زیر در یک پوشال وجود داشته باشد

۱-در پوشال مرغداری سبک ،نرم و قابل فشرده شدن بسیار پر اهمیت باشد

۲-پوشال مرغداری باید توانیی بالایی در جذب رطوبت داشته باشد و به سرعت نیز خشک شود.

۳- قیمت خرید پوشال مرغداری باید مناسب باشد تا صرفه اقتصادی داشته باشد و در ضمن بتوان بعدا آن را به عنوان کود مرغی به باغداران و زارعین فروخت.

۴- تمیزی و سالم بودن پوشال مرغداری نیز بسیار پراهمیت است . باید پوشال را از جایی خریداری کرد که در اطراف آن پرورش مرغ و خروس خانگی نیست. درضمن پوشالی که برای مرغداری استفاده می شود نباید کپک زده باشد و بر روی آن حتما علف کش و یا سایر سموم کشاورزی استفاده نشده باشد.

۵- اندازه ذرات پوشال مرغداری نباید خیلی درشت یا خیلی ریز باشد به صورتی که قطر ذرات پوشال از الکی با سوراخ ۰٫۶ سانتی متری عبور ننماید.

۶- پوشال باید حتما از موادی تهیه شود که منجر به گرد و غبار در سالن نشود . به عنوان مثال استفاده از کلش به جای ریزه چوب میتواند باعث بالا رفتن گرد و غبار شود . گرد و غبار نیز میتواند زمینه ساز بیماری های تنفسی در طیور شود.

مقدار مورد نیاز پوشال مرغداری برای سالن چیست ؟

اندازه ای پوشالی که خریداری می شود باید در تابستان در حدود ۳ تا ۵ سانتی متر و در زمستان ۵ تا ۸ سانتی متر قطر داشته باشد. بنابراین در صورت استفاده از ریزه چوب به ازای هر متر مربع ۳ تا ۵ کیلوگرم و در صورت استفاده از کاه ۲٫۵ تا ۴ کیلوگرم برای هر مترمربع کافی خواهد بود. و از جهت دیگر این را میدانیم که در پایان دوره پرورشی پوشال ریخته شده در در کف سالن می بایستی جمع آوری شود . تائو و مانسی در سال ۲۰۰۸ گفته اند که در طول دوره پرورش هر مرغ گوشتی و تخمگذار روزانه بین ۹۰ تا ۱۸۰ گرم کود تولید می کند. مقدار کود تولیدی توسط هر پرنده تحت تاثیر سن ، نژاد ، ترکیب جیره ، مقدار مدفوع تولید شده توسط پرنده و رطوبت موجود در پوشال بستگی دارد.

پوشال مرغداری در پایان دوره دارای چه موادی است؟ آیا استفاده کردن از پوشال مرغداری در مزارع کشاورزی ایمن می باشد؟

پس از پایان دوره پرورش، پوشال مرغداری می بایستی تعویض شود. این پوشال حاوی ریزه چوب ( پوشال) ، فضله مرغ ، پر ، دان ریخته شده و احتمالا سایر مواد و گاهی اوقات برخی از حشرات خواهد بود. پیش بینی می شود که تولید پوشال مرغداری در ایالات متحده سالانه به ۱۴ میلیون تن می رسد که اکثر آن به عنوان کود در مزارع استفاده می شود. به علت جیره داده شدن به مرغ ها ، پوشال مرغداری دارای مقدار زیادی نیتروژن یا ازت می باشد. با این حال پوشال مرغداری ها دارای عوامل بیماری زا برای انسان هستند به صورتی که محصولات تازه زراعی که به آنها کود مرغی داده شده است میتواند به سالمونلا، کمپایلوباکتر ججونی و لیستریا مونوسیتوژنز آلوده باشد. به همین علت کمپوست کردن کودهای مرغی برای جلوگیری عوامل بیماری زای انسانی قبل از استفاده در مزراع توصیه می شود. با این وجود برخی از تحقیق ها نشان می دهد که تعداد از عوامل بیماریزای انسانی میتوانند به مراحل آخری کمپوست سازی نیز مقاومت نشان بدهند.