کاربردهای خاک اره در زندگی روز مره

در این مقاله سعی شده تا چند مورد از کاربردهای خاک اره در زندگی روز مره رو بررسی کنیم که خوندنش میتونه براتون جالب باشه.

۱- برف مصنوعی بسازید. خاک اره را با رنگ سفید و چسب مخلوط کنید و روی وسایل و کار دستی هایی که می خواهید حالت زمستانی پیدا کنند استفاده کنید.

۲- در مسیر جاده بریزید. در زمستان همیشه موقع برف آمدن با لغزندگی جاده ها روبرو هستیم مخصوصاً قسمت جلوی پارکینگ، برای لیز نخوردن روی این برف ها و یخ ها می توان خاک اره را روی آنها بریزید.

۳- جذب کننده مایعات است. همیشه یک سطل از خاک اره را برای مواقع ضروری در خانه نگه داری کنید ، زیرا این ماده خوش بو ، جاذب مایعات روغنی و رنگ ها است.

۴- مناسب کود گیاهان. خاک اره مخلوط شده با کود و یا مکمل نیتروژن ، گیاهان شما را در حد بالایی سالم و مرطوب نگه می دارد.

۵- برای آتش زدن. شمع های آب شده را در یک ظرف نچسب بگذارید و به آرامی ذوب کنید، سپس خاک اره را به آن اضافه کنید تا به صورت خمیر تقریباً سفتی در آید، حال ماده درست شده را در ظرف کارتنی ماننده شانه تخم مرغ قرار دهید و بگذارید کاملاً سرد شود. از این ماده ذغالی برای روشن کردن آتش استفاده کنید.

۶- حفره های چوب و نقص های آن را با خاک اره پر کنید. این ماده پودری موقعی که با چسب چوب مخلوط شود می تواند پوشش دهنده بسیاری از درزهای چوب ها و پارکت های کف اتاق شود و مانند یک بتونه بسیار عالی عمل می کند.

۷- درست کردن مسیر. می توانید در باغ یا باغچه خانه تان ، مسیری رویایی برای قدم زدن ایجاد کنید . به این صورت که خاک اره را روی خاک باغچه بریزید سپس با چندین ضربه پا یا یک وسیله محکم دیگر آن را صاف کنید.

۸- از بین بردن علف های هرز. خاک اره چوب گردو ، قاتل علف هرز طبیعی است. می توان با استفاده از این خاک اره ، علف های هرزی که در مسیر راه قرار دارند را از بین برد.

۹- تمیز کردن کف. مقداری از خاک اره را با آب خیس کنید و با استفاده از یک جارو کف اتاق و یاگاراژ خود را تمیز کنید .خاک اره مرطوب جاذب گرد و غبار و دوده است.